موسسه بین المللی حقوقدانان آسیا | دفتر وکالت امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۹

دفتر وکالت

آگاهی از تفاوت موسسه حقوقی و دفتر وکالت برای انتخاب بهترین دفتر وکالت در تهران

دفتر وکالت و موسسه حقوقی از برخی جهات متفاوت هستند. مطابق با آئین نامه هایی که در مورد این موسسات و دفاتر وجود دارد، تا قبل از بخش نامه شماره ۱۹۱۵۳۶ در تاریخ ۹۱/۱۰/۰۲ یک موسسه حقوقی می بایست توسط بیش از دو وکیل دادگستری برای انجام تمامی امور مشاوره، وکالت و به طور کلی همه امور حقوقی تاسیس و اداره می شد. اما بعد از این تاریخ این نوع موسسات توسط افرادی غیر از وکلا نیز امکان تاسیس و اداره دارند و همین امر باعث می شود تا افراد بدون اطلاع از این که فردی که کار خود را به آن می سپارند وکیل نیست با او قرارداد بسته و در نهایت از این عدم آگاهی و انتخاب نادرست در برخی از موارد متضرر شوند.

دفتر وکالت محلی است که توسط وکیل دادگستری تاسیس و اداره می شود. وکیل دادگستری فردی است که پروانه وکالت داشته و در یکی از کانون های وکلای دادگستری عضو می باشد. وکیل از طرف موکل خود وظیفه انجام کارهایی را بر عهده می گیرد که خود شخص حقیقی یا حقوقی قادر به انجام آن می باشد. برای این که انجام معاملات یا امور اداری توسط وکیل قابل انجام باشد، نیاز به این است تا وکالت با یک سند عادی یا غیر رسمی و یا یک سند رسمی به او داده شود. هر فرد می تواند از بین وکلای دادگستری، فردی را که مورد اعتماد و مدنظرش است، انتخاب کرده و با تنظیم وکالتنامه، وی را به عنوان وکیل خود انتخاب نماید.

دفتر وکالت چیست ؛ هدف از نهاد دفتر وکالت و وظایف یک وکیل در مقابل موکل در دفتر وکالت

هدف از نهاد دفتر وکالت بدون تردید،کمک به اجرای صحیح عدالت است. مقصود از عدالت هم به نوبه خود پاسخگویی به یک نیاز فطری و اجتماعی انسان ها در جهت تامین منفعت عامه است.تأمین این مصلحت هم، بنا به طبع جامع آن ، بصورت فردی و انتزاعی میسر نیست.از این رو، نقش دفتر وکالت را در این میان باید در یک نگاه جمعی به عملکرد دستگاه قضایی در پرتو واقعیات حاکم بر تشخیص حق و باطل نگریست.

در فرضی که افراد هنگام اختلاف بر سر امری، یا نقض قوانین کشور ، خود داوطلبانه به یک قاضی دانا و ومنصف و غیر جایز الخطا رجوع می کردند و تمام حقایق را بدون فزونی و کاستی در اختیار او قرار می دادند، کار آسان بود. در این حالت کافی بود که فقط یک فهرست از اسامی مراجعان تهیه شود تا به نوبت حکم لازم درباره آنان صادر شود.پر بدیهی است که در این بین جایی برای دفتر وکالت و وکیل مدافع نبود.

اما روشن است که در عالم خارج جایی برای این فروض نیست.کشف حقایق و صدور حکم شایسته بر آن اساس ، نیاز به یک دستگاه دارد که به گونه ای عمل کند که تا سر حد امکان آن غایت مطلوب به دست آید.این دستگاه ، نظام دادرسی یک کشور است. و از جمله سازو کارهای ان برای نیل بدان هدف ، امکان صحبت طرفین دعوا له و علیه مواضع خود و طرف مقابل است تا مبانی یک حکم عادلانه ، هرچند گاه نه صددرصد از افق این تضارب آراء طلوع کند.

این واقعیت که دفتر وکالت یک فن مستقل و متمایز از سایر مشاغل حقوقی است معمولاً نادیده انگاشته می شود. روشن است که استاد حقوق،وکیل و قاضی همگی با حقوق سروکار دارند .اما وجه اشتراک بین آنان در همین حد پایان می یابد و از اینجا به بعد وجوه افتراق میان صاحبان مشاغل از دیدگاه حقوقی و مشرب فکری به سبب ویژگی های شغلی رخ می نماید.

بر همین روال، دیدگاه قاضی با وکیل نسبت به دعوا متفاوت است.این اختلاف دید از وظایف متمایز این دو در مقابل دعوا نشأت می گیرد.تلاش قاضی رسیدگی شایسته به دعوا و اجرای عدالت است ، حال آنکه وکیل هدفی جز اثبات یا رد دعوا به نفع موکل خود ندارد.از این رو، بین قاضی و وکیل نه تنها تفاوت دیدگاه وجود دارد، بلکه گاه از دو قطب مخالف با پرونده برخورد می کنند.

در دفتر وکالت ، حرفه وکلا یکسان است .آنان ابزار قانونی واحدی را هم در دست دارند، اما شیوه استفاده آنان از این آلات و ادوات مانند هم نیست.هر وکیل ، حسب هویت اعتقادی خویش، که تبعیت از آن لازمه نیک زیستی است، در شیوه برخورد با قانون به گزینش می پردازد و عملکرد ویژه ای را بر می گزیند.این در حال است که تمام وکلا در ظاهر از ضرورت اجرای قوانین واحدی سخن می گویند.

در دفتر وکالت ، وکیل، کاسب و هدف او تنها کسب مال نیست، هرچند از راه وکالت امرار معاش می کند او با حق سر و کار دارد که از جمله اسماء پروردگار است.حیثیت ویژه حرفه وکالت این شغل را در شمار حرف مقدسی قرار می دهد که تنها یک معوّض مادی در شأن آن نیست.

اعتقاد وکیل به حقانیت موکل، به عنوان لازمه شرافت حرفه وکالت، لازم نیست منطبق با موازین قانونی یا حتی مورد تایید عموم باشد، وچه بسا خلاف هر یک از آن دو باشد،این اعتقاد جنبه شخصی دارد و از دیدگاه ویژه وکیل بر نظام ارزشی و باور وی نسبت به مفهوم عدالت و خرد گرایی استوار است.

از بین وظایف مختلفی که یک وکیل در دفتر وکالت در مقابل موکل خود بر عهده دارد؛ بر فن دفاع از دعوا تمرکز شده است.زیرا این جنبه از حرفه وکالت است که، در میان انواع اموری که یک وکیل انجام می دهد ، فنون و ظرائف خاص و گسترده ای را طلب می کند و تبادر اولیه کلمه وکیل را در ذهن ایجاد می نماید. اداره دعوا یک تخصص چند بعدی است که لازمه آن بهره بردن از توانایی های بی حد و حصر می باشد.

حقیقت از دید وکیل حقیقت به معنای مرسوم نیست، بلکه مدافعات هماهنگ در جهت تأمین مصلحت موکل است.

وکیل ، بنا به جایگاهی که حرفه او در بین مشاغل دارد، جز این نمی تواند به وقایع بنگرد.نگاه بدون تبعیض به وقایع ، و عرضه آنها بدون رعایت مصلحت موکل، خصوصیت حرفه ای او را زایل می کند، و مرزی برای تشخیص حد فاصل رسالت او از قاضی باقی نمی گذارد.لاجرم وکیل حقیقت را، نه بماهو حقیقت ، بلکه از دید مصلحت موکل، از نظر می گذراند و چنان وقایع را به هم می آمیزد که حق به جانب ترین چهره را از پرونده موکل تحت شرایط حاکم ارائه دهد، و از حقایق ناسازگار که آن چه را تخدیش می کند، پرهیز می نماید.

دفتر وکالت ؛ دستورالعمل ضوابط ، شرایط تأسیس و فعالیت دفتر خدمات الکترونیک قضایی (دفتر وکالت)

 

دفتر وکالت و وکیل دادگستری نیز به موازات سازمان قضایی و دادگستری مرجع و مأمن مظلومان است.

دفتر وکالت با پیشنهاد شورای مشورتی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ( در این متن به اختصار شورا نامیده میشود) و موافقت رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه (اختصارا مرکز ) تأسیس می‌گردد.صدور ابلاغ مدیر دفتر با رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه می‌باشد. ( ماده ۲)

هر دفتر وکالت علاوه بر مدیر دفتر(فردی که پروانه دفتر وکالت به نام او صادر شده است) که باید به صورت تمام‌وقت در دفتر وکالت حضور داشته باشد، حداقل دارای یک کارشناس حقوقی و یک کارشناس فناوری اطلاعات و دو کارمند دفتری خواهد بود. ( ماده ۳)

تبصره : در صورتی که حجم خدمات وسعت پیدا کند اداره کل دفاتر خدمات الکترونیک قضایی(به اختصار اداره کل ) ، دفتر وکالت را مکلف به‌افزایش منابع انسانی خواهد کرد.

هزینه دفتر وکالت

شرایط عمومی مدیر ، کارشناس حقوقی، کارشناس فناوری اطلاعات و کارمندان به شرح ذیل است (ماده ۴ ) :

۱ـ تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران

۲ـ التزام عملی به قانون اساسی و ولایت‌فقیه

۳ـ تدین به دین مبین اسلام و التزام عملی به احکام و اخلاق اسلامی

۴ـ عدم اعتیاد به مواد مخدر

۵ ـ عدم سوء پیشینه کیفری

۶ ـ دارابودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از خدمت نظام وظیفه برای داوطلبان مرد

۷ ـ توانایی جسمی و روحی لازم

شرایط اختصاصی مدیر دفتر وکالت : (ماده ۵ )

۱ـ دارابودن مدرک کارشناسی یا بالاتر در رشته‌های مرتبط با حقوق، فقه و علوم‌قضایی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی یا مدرک سطح دو یا بالاتر از حوزه‌های علمیه

۲ـ داشتن حداقل بیست‌وپنج سال سن

۳ ـ دارا بودن پنج سال سابقه کار مرتبط

۴ـ دارابودن اطلاعات پایه و مهارت کار با رایانه مورد تأیید اداره کل برای این سمت

تبصره ـ علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی فوق، افرادی که دارای سوابق خدمتی تأیید شده باشند به تشخیص اداره کل دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ، در اولویت قرار دارند.

شرایط اختصاصی کارشناس حقوقی در دفتر وکالت : (ماده ۶ )

۱ـ دارابودن مدرک کارشناسی یا بالاتر در رشته‌های مرتبط با حقوق، فقه و علوم قضایی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی یا مدرک سطح دو یا بالاتر از حوزه‌های علمیه

۲ـ داشتن حداقل بیست‌وپنج سال سن

۳ـ دارابودن اطلاعات پایه و مهارت کار با رایانه مورد تأیید اداره کل برای این سمت

شرایط اختصاصی کارشناس فناوری و کارمندان دفتر وکالت : (ماده ۷ )

۱ـ دارابودن مدرک کارشناسی یا بالاتر در رشته‌های مرتبط با حقوق، فقه و علوم‌قضایی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی یا مدرک سطح دو یا بالاتر از حوزه‌های علمیه

۲ـ داشتن حداقل بیست‌وپنج سال سن

۳ـ دارابودن اطلاعات پایه و مهارت کار با رایانه مورد تأیید اداره کل برای این سمت
ثبت نام دفتر وکالت

دریافت پروانه و اشتغال در دفتر وکالت برای افراد ذیل ممنوع می‌باشد : ( ماده ۸)

۱ـ وکلای دادگستری و مشاوران موضوع ماده ۱۸۷ و کارشناسان رسمی دادگستری

۲ـ قضات و سردفترانی که به انفصال دائم محکوم شده و این محکومیت قطعیت یافته است

۳ـ شاغلان به امر تجارت طبق تعریف ماده ۲ قانون تجارت

۴ـ کارمندان و مستخدمان دولت و کارمندان مؤسسات عمومی غیردولتی

ماده ۹ – اداره کل دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه تشکیل می‌گردد و علاوه بر انجام وظایف ذیل، مسئولیت حسن اجرای این دستورالعمل را بر عهده دارد.

ا ـ برگزاری فراخوان ثبت نام متقاضیان و بررسی و تأیید صلاحیت آنان

ب ـ اظهارنظر نسبت به پیشنهاد شورا در مورد تقاضای صدور، تمدید، انصراف، لغو و تعلیق پروانه و جابجایی و جایگزینی دفتر و پیشنهاد آن به ریاست مرکز

ج ـ تعیین میزان هزینه‌های مربوط به خدمات دفتر و حق عضویت سالانه دفاتر جهت تصویب رییس مرکز

د ـ نظارت بر حسن اجرای کلیه امور دفاتر و کانون‌ها و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آنها و گزارش آن به رییس مرکز

ه ـ پیشنهاد دستورالعمل‌ها و نظام‌نامه‌های مورد نیاز دفاتر جهت تصویب مراجع ذی‌صلاح

و ـ پیشنهاد تغییر وظایف و اختیارات کانون‌ها به رییس مرکز جهت تصویب ریاست قوه قضاییه

زـ تعامل و هماهنگی با مراجع قضایی و دفاتر خدمات و سایر مؤسسات دولتی و عمومی به منظور ارائه خدمات بهتر در چهارچوب قوانین و آیین‌نامه‌های مصوب

ماده۱۰ – اعضای شورا پنج نفر می‌باشند و با پیشنهاد اداره کل و حکم رییس مرکز منصوب می‌شوند. تبصره: اعضای شورا نمی‌توانند همزمان عضو هیئت‌مدیره کانون باشند.

ماده ۱۱‌ـ وظایف شورا به قرار ذیل است:

ا ـ بررسی و پیشنهاد برنامه‌های راهبردی و عملیاتی، نظام‌نامه‌ها، شیوه‌نامه‌ها، و دستورالعمل‌های اجرایی، نظارتی و فنی مربوط به توسعه دفاتر به اداره کل جهت تصویب در مراجع ذی‌صلاح

ب ـ پیشنهاد میزان هزینه‌های مربوط به خدمات دفتروکالت به اداره کل جهت تصویب رییس مرکز

ج ـ بررسی تقاضای صدور، تمدید، انصراف، لغو، تعلیق، پروانه، جابجایی و جایگزینی و پیشنهاد آن به اداره کل

د ـ رسیدگی به تجدیدنظرخواهی نسبت به احکام تعلیق و لغو پروانه دفتروکالت

ه ـ سایر امور محول از سوی اداره کل

دفتر وکالت مشاوره رایگان

ماده۱ – عبارات اختصاری به کار رفته در این دستورالعمل در معانی مشروح زیر تعریف می‌گردد :

 • مرکز: مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه
 • اداره کل: اداره کل دفاتر خدمات الکترونیک قضایی
 • شورا: شورای مشورتی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی
 • دفتر/ دفاتر: دفتر وکالت/ دفاتر خدمات الکترونیک قضایی
 • کانون: کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی
 • مدیر دفتر وکالت: فردی که پروانه دفتر وکالت به نام او صادر شده است.

دفتر وکالت طلاق

دلایل فراوانی وجود دارد که افراد دیگر تمایل به زندگی مشترک با یکدیگر را ندارند. از جمله مواردی که باعث عدم تفاهم و طلاق افراد می شود: عدم شناخت کافی قبل از ازدواج، وجود دخالت های خانواده ها و نیز عدم توانایی در گفتگوی زوجین با یکدیگر است.

انواع طلاق

سه دسته کلی طبلاق شامل: طلاق توافقی و طلاق به درخواست زوج و طلاق به درخواست زوجه است. که هر یک شرایط خواص خود را دارد. در طلاق به درخواست زوجه نیز باید حتما یکی از شروط ضمن عقد وجود داشته باشد تا زوجه بتواند درخواست طلاق نماید. در طلاق توافقی هر دو نفر بر سر طلاق به تفاهم رسیده و موارد مربوطه چون مهریه ، اجرت المثل ، نفقه و حضانت فرزندان را بررسی کرده و بر سر آن ها با هم توافق می کنند. درخواست طلاق از جانب زوج به این صورت است که از آن جایی که زوج (مرد) می تواند هر زمان که خواست همسرش را طلاق بدهد باید به این نکته توجه کرده و این را دانست که در این زمان تمامی حقوق زن باید پرداخت شود.

وضعیت مهریه در چهار حالت فوت ، طلاق ،فسخ و بطلان نکاح

 • در صورت طلاق وضعیت مهریه به شکل زیر خواهد بود:
 • به زن مهرالمتعه تعلق می گیرد در صورتی که مهریه مشخص نشده و نزدیکی نیز انجام نگرفته باشد.
 • به زن مهرالمثل تعلق می گیرد در صورتی که مهریه مشخص شده و نزدیکی نیز انجام گرفته باشد.
 • در صورتی که مهریه مشخص شده باشد ولی نزدیکی شکل نگرفته است، نصف مهریه به او تعلق می گیرد.
 • در صورتی که مهریه مشخص شده باشد و نزدیکی هم انجام شده است، تمام مهریه به او تعلق می گیرد.
 • در صورت فوت یکی از طرفین وضعیت مهریه به شکل زیر خواهد بود:
 • مهریه تعیین نشده است ولی از طرفی نزدیکی بین زوجین اتفاق افتاده است. بنابراین مهرالمثل به زن تعلق خواهد گرفت.
 • اما در صورتی که نه مهریه تعیین شده و نه نزدیکی صورت گرفته باشد، بعد از فوت هر یک از زوجین، هیچ مهریه ای به زن تعلق نمی گیرد.
 • در صورت فوت هر یک از طرفین اگر نزدیکی انجام نشده و مهریه مشخص شده باشد، نصف مهریه به زن تعلق می گیرد.
 • در صورتی که نزدیکی انجام شده و مهریه نیز مشخص شده باشد، بعد از فوت هریک از طرفین، تمام مهریه به زن تعلق می گیرد.
 • در صورت بطلان نکاح وضعیت مهریه به شکل زیر خواهد بود:
 • در صورتی که نزدیکی بین دو طرف اتفاق نیفتاده باشد، اگر مهریه مشخص شده باشد یا این که تعیین نشده باشد در هر دو صورت به زن هیچ مهریه ای تعلق نخواهد گرفت، اگر بطلان نکاح اتفاق افتاده باشد. اگر او چیزی را به عنوان مهریه گرفته باشد باید باز گرداند.
 • در مقابل در صورت نزدیکی یا عدم نزدیکی، چه برای زن مهریه ای مشخص شده باشد و یا این که مهریه ای تعیین نشده باشد، در صورت بطلان نکاح و جهل زن به فساد نکاح به وی مهر المثل تعلق خواهد گرفت.
 • در صورت فسخ نکاح وضعیت مهریه به شکل زیر خواهد بود:
 • زن مستحق مهریه نخواهد بود در صورتی که مهریه مشخص نشده باشد و نزدیکی نیز انجام نشده باشد.
 • مهریه مشخص نشده ولی از طرفی نزدیکی انجام شده است بنابراین به زن مهرالمثل تعلق می گیرد.
 • مهریه مشخص شده ولی از طرفی نزدیکی انجام شده است بنابراین به زن مهرالمسمی تعلق می گیرد.
 • مهریه مشخص شده و از طرف دیگر نزدیکی نیز انجام نشده بنابراین به زن مهریه تعلق نمی گیرد. اما در صورت عنن مرد، نصف مهریه به زن تعلق خواهد گرفت.

 

برای تعیین و انتخاب یک وکیل خوب چه باید کرد؟

همان طور که فرد زمانی که بیمار است به سراغ یک پزشک متخصص در حوزه ی مورد نظر می رود، برای انتخاب یک وکیل نیز باید به فردی مراجعه نمود که از تخصص کافی در آن حوزه برخوردار باشد. در وکالت مانند قضاوت و پزشکی، وکیل باید شم لازم و تجربه ی کافی را دارا باشد.
به عنوان مثال وکیلی که با داوری آشنایی ندارد، قطعا نمی تواند کمکی در زمینه ی پرونده های حقوقی داشته باشد. در موارد و امور مختلف، مانند بیمه، جزایی، مالیات، لازم است که به متخصص مربوطه مراجعه کنید. در نتیجه فرد متخصص در حوزه مربوطه می تواند راه حل درست و بهترین راه را به شما ارائه کند.
بهترین راه در این زمینه با استفاده از معرفی توسط افراد مورد وثوق است. موسسات حقوقی در این زمینه، که توسط افراد توانمند اداره می شوند، می توانند فراهم کننده ی بهترین شرایط برای این موضوع باشند. این موسسات می توانند بستر آشنایی افراد با متخصصان و خبرگان این حوزه را فراهم کنند.
سرعت یکی از فاکتورها در انتخاب یک وکیل یا موسسه می باشد. موکل باید به این نکته توجه داشته باشد که حداکثر زمانی که ممکن است یک پرونده مورد رسیدگی قرار گیرد سه ماه می باشد. حتی اگر  پرونده بسیار حجیم و سنگین باشد نیز این زمان نهایت زمان ممکن خواهد بود.
از آن جایی که در کنار سرعت ، دقت در یک پرونده از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است، بنابراین موسسات از تعداد افراد کافی استفاده می کنند. در کنار این مورد قبول حجم کمی از پرونده ها برای افزایش دقت ضروری است.
برای این که در زمینه های مختلف همه ی پرونده ها به شکل تخصصی بررسی شده و به نتیجه برسند، از داوران متخصص در هر یک از حوزه های بازرگانی، تجاری، بین المللی، صنعتی و … استفاده می گردد.
استفاده از موسسات حقوقی این امکان را فراهم می آورد تا بیش از یک فرد و تخصص در مورد پرونده ی شما درگیر بوده و آن را بررسی کنند. در این میان یک وکیل هر چقدر هم که فرد زبده و متخصصی باشد، باز نیازمند همکاری و همفکری در این زمینه ها خواهد بود.

در یک موسسه حقوقی برای رسیدگی به یک پرونده معمولا یک تیم تخصصی در مورد آن پرونده تشکیل شده و افراد با توانایی ها و تخصص های مختلف بر روی موضوع به بحث و تبادل نظر می پردازند. هر یک نظرات خود را مطرح نموده و از آن ها برای ارائه راهکار درست که به نتیجه قطعی بیانجامد، به طور دقیق استفاده می شود.
شرط لازم برای موفقیت یک موسسه بین المللی حقوقی در کشور، تاسیس این موسسات توسط مدیرانی است که خود از تخصص و تبحر لازم در این زمینه برخوردار باشند. آن ها باید در این حوزه بسیار زبده و دارای شم حقوقی لازم بوده و پرونده های مختلفی را به نتیجه رسانده باشند.

مشاوره حقوقی رایگان

شما می توانید از طریق تلفن یا ایمیل، سوالات حقوقی خویش را با تیم وکلای تخصصی موسسه بین المللی حقوقدانان آسیا مطرح نمایید. به سوالات در کوتاه ترین زمان ممکن و به دقیق ترین حالت پاسخ داده خواهد شد. موسسه بین المللی حقوقدانان آسیا ارائه دهنده خدمات حقوقی تخصصی است برای جستجو، بررسی و انتخاب وکیل بای کلیه امور تخصصی حقوقی می توانید با ما در ارتباط باشید.

شرح شغل دستیار دفتر حقوقی

دستیاران و وکلای دادگستری بسیاری از کارهای اداری معمول را انجام داده و وکلا را برای انجام امور حقوقی از جمله تحقیق ، تشکیل پرونده در دادگاه و ارتباط با مشتری کمک می کنند.

دستیاران دفتر حقوقی زیر نظر وکلا کار می کنند و به آنها کمک می کنند تا برای جلسات ، جلسات دادرسی و دادگاه آماده شوند. این متخصصان غالباً پروژه های تحقیقاتی را برای موارد مختلف برای تعیین سابقه ، پیش نویس یا كامل اسناد حقوقی و اطمینان از صحت مدارك در دوره زمانی خاص به دادگاهها انجام می دهند. در بسیاری از موارد ، دستیاران دفتر حقوقی مستقیماً با مشتریانی با ظرفیت غیر مشاوره کار می کنند ، مانند پاسخگویی به سؤالات ، برنامه ریزی قرار ملاقات ها و اطمینان از رعایت همه شرایط دادگاه.