ript> مهاجرت – موسسه بین المللی حقوقدانان آسیا | دفتر وکالت | موسسه بین المللی حقوقی موسسه بین المللی حقوقدانان آسیا | دفتر وکالت امروز ۱۴۰۳/۰۳/۰۴

مهاجرت

مهاجرت یا کوچ به معنای جابه‌جایی مردم از مکانی به مکانی دیگر برای کار یا زندگی است. مردم معمولاً به دلیل دور شدن از شرایط یا عوامل نامساعد دورکننده‌ای مانند فقر، بیماری، مسائل سیاسی، کمبود غذا، بلایای طبیعی، جنگ، بیکاری و کمبود امنیت مهاجرت می‌کنند. دلیل دوم می‌تواند شرایط و عوامل مساعد جذب‌کنندهٔ مقصد مهاجرت مانند امکانات بهداشتی بیشتر، آموزش بهتر، درآمد بیشتر، مسکن بهتر و آزادی‌های سیاسی بهتر باشد.

اگرچه مهاجرت بشر برای مدت صدها هزار سال وجود داشته و دارد. «مهاجرت» در مفهوم مدرن به حرکت و کوچ افراد از یک ملیت- کشور به کشور دیگر، که در آنجا شهروند نیستند، محسوب می‌شود. مهاجرت به‌طور ضمنی به اقامت درازمدت با مهاجرت اطلاق می‌شود توریستها و بازدید کنندگان موقتی و کوتاه مدت به‌عنوان مهاجر شناخته نمی‌شوند؛ اما با وجود این، مهاجرت فصلی کارگران و نیروی کار (به‌طور نمونه برای مدت کمتر از یک سال) اغلب به‌عنوان شکلی از مهاجرت به حساب می‌آیند. میزان جهانی مهاجرت، درشرایط کامل بالا ولی در شرایط مرتبط پایین است. بر طبق آمار تخمینی سازمان ملل متحد در حدود ۱۹۰ میلیون مهاجر بین‌المللی در سال ۲۰۰۵ وجود داشته‌است، که ۳٪ از کل جمعیت دنیا را شامل می‌شود. ۹۷٪ بقیه جمعیت دنیا در کشورها و محلهایی زندگی می‌کنند که به دنیا آمده‌اند یا به‌طور خانوادگی زندگی کرده‌اند.

عقاید جدید درباره مهاجرت به توسعه و پیشرفت مربوط می‌شود، مخصوصاً در قرن نوزدهم میلادی به ملیت‌ها و کشورهایی با معیارهای مشخص شهروندی پاسپورت وکنترل دائم و مستمر مرزها وحدود و قانون ملیت وجود داشته‌است. شهروندی و تابعیت یک کشور- ملیت به یک نفر خارجی و بیگانه حق اقامت در آن کشور و منطقه می‌داد، ولی اقامت بخاطر مهاجرت منوط به شرایط بود که توسط قانون مهاجرت تعیین می‌شود. مهاجرت بدون تأیید رسمی می‌تواند طبق این قوانین یک خلاف تلقی شود و حتی اگر آن به‌عنوان خلاف تعریف نشود، دولت‌ها معمولاً برای مهاجرت غیرقانونی بازداشت و حبس تعیین می‌کنند. این ملیت ها- کشورها هم‌چنین مهاجرت را یک مورد سیاسی، با تعریف وطن و تابعیت اصلی یک ملت را که به عنوان میراث شراکتی نژادی یا فرهنگی اصلی به‌شمار می‌آید، در بیشتر موارد مهاجرت شرایط نژادی و فرهنگی مختلفی پیدا می‌کند. این مسئله باعث تنش‌های اجتماعی ترس و واهمه از خارجی و برخورد و مقابله با هویت ملی وبومی، در بسیاری از کشورهای توسعه یافته به حساب می‌آید.

کشورهای مهاجرپذیر نیز از نیروی کار مهاجران نفع می‌برند. بسیاری از کشورهای صنعتی برای گردش اقتصاد خود به نیروی کار ارزان مهاجرین نیاز دارند. مهاجران به‌ویژه در بخش‌های کشاورزی، ساختمان، رستوران‌داری و هتل‌داری، مراقبت از سالمندان، نظافت و خدمتکاری منازل مشغول به کار هستند. حتی در درون اتحادیه اروپا نیز انجام کار محدودیت‌های اقامتی برای بعضی از کشورها دارد و این امر رسماً به مهاجرت و کار غیرقانونی دامن می‌زند. در واقع در بحث‌های مربوط به مهاجرت غالباً چنین جلوه داده می‌شود که مهاجرین خود را به زور به جوامع مرفه‌تر تحمیل می‌کنند. در این میان نه تنها به علل مهاجرت، که ریشهٔ بسیاری از آنان، مناسبات اقتصادی جهانی است، اشاره نمی‌شود، بلکه درباره منافع سرشاری که از راه مهاجرت قانونی و غیرقانونی نصیب سوداگران می‌گردد نیز سکوت می‌شود

مهاجرت چیست؟ آیا مهاجرت امری قانونی است؟ چرا مهاجرت میکنیم؟ چه راههایی برای مهاجرت وجود دارد؟ اصول و قواعد مهاجرت چیست؟ بهترین راهکارهای مهاجرت چیست؟ چرا برای انتخاب یک مقصد مناسب نیازمند یک مشاوردلسوز و با دانش هستیم؟ موسسات همکار ملک پور چه کمکی به یافتن بهترین گزینه خواهند کرد؟

کشورهای مختلف دنیا  به دلایل مختلف اقدام به جذب مهاجرین می نمایند .برخی از کشورها با ایجاد شرایط عالی برای تحصیلات، برخی با ایجاد شرایط عالی برای نخبگان وبرخی دیگر با ایجاد شرایط ویژه برای تعدادی از مشاغل که نیروی کار کمتری در آن خصوص دارند اقدام به جذب مهاجر می نمایند. این کشورها با گذاشتن شرایط جذاب برای افراد سعی میکنند در این بازار رقابت نمایند و افراد بهتر و توانمند را به کشور خود وارد نمایند که این مهاجرت باعث ارتقای اجتماع آنها نیز بشود. اصول و قوانین مهاجرت بسته به نظام حقوقی کشورها متفاوت است.در دنیا دو نظام حقوقی در کشورهای مختلف حاکم بوده که نام آنها سیویلا و کامنلا میباشد.کشورهای تابع نظام کامنلا بیشتر مهاجر پذیر بوده و کشورهای تابع نظام سیویلا کمتر مهاجر پذیر هستند.با این اوصاف قواعد مهاجرتی کشورها بنا به نظام حقوقی مورد پذیرششان تعریف میشود.لازم به ذکر و توجه است که کشورها معمولا برای مهاجرت غیر قانونی مجازاتی را در نظر میگیرند.
برای امر مهاجرت راهها و طرق گوناگونی وجود دارد که عبارتند از:پناهندگی که یک امر غیر قانونی است و معمولا افراد تحت فشارهای درون کشورشان مانند آزار و اذیت،جنگ،مسایل سیاسی و مذهبی اقدام به مهاجرت از طریق پناهندگی مینمایند که البته ما هرگز چنین راهی را به هیچ شخصی پیشنهاد نخواهیم کرد و جز در جهت منصرف ساختن اشخاص از پناهنده شدن مشاوره ای در این باب نخواهیم داشت. ازدواج با شخص خارجی نیز یکی دیگر از راههای مهاجرت و کسب اقامت و تابعیت کشور خارجی میباشد که البته کاملا قانونی است. مهاجرت کاری هم از طرق دیگر مهاجرت بوده که بنا بر شرایط اشخاص و کشور پذیرنده متفاوت بوده و این نوع مهاجرت نیز کاملا قانونی میباشد.مهاجرت از طریق تولد که اشخاص برای اینکه فرزندشان در کشور دیگری متولد شود که از آن طریق فرزندشان دارای تابعیت خارجی گردد مهاجرت مینمایند تا بدان واسطه بنابر شرایط کشور پذیرنده خودشان نیز بتوانند اقامت و تابعیت آن کشور خارجی را کسب نمایند.اما راه دیگری نیز برای مهاجرت وجود دارد به نام سرمایه گذاری در کشور خارجی که آن نیز از راههای قانونی مهاجرت بوده و افراد میتوانند آن را بنابر شرایطی که دارا هستند، برای مهاجرت انتخاب نمایند.
مهاجرت یک امر قانونی و حقوقی میباشد،چرا که به طور کلی و اساسی مشاوره در امر بین المللی کاملا امری حقوقی است و در تخصص وکلا و حقوقدانان بویژه حقوقدانان متخصص در امر حقوق بین الملل و تجارت بین الملل بوده و در دانشگاههای حقوق واحدی به نام حقوق بین الملل خصوصی به دانشجویان این رشته تدریس میشود.مشخصا اینکه تمامی موضوعات مربوط به حقوق بین الملل خصوصی که به روابط اشخاص در سطح بین المللی از قبیل ازدواج،انجام معاملات،سرمایه گذاری خارجی و تجارت خارجی و غیره میپردازد در حیطه ی تخصص وکلای دادگستری و متخصص در امر حقوق بین الملل خصوصی است که وکلای بین الملل این امور ۶۷۹ را مورد رسیدگی قرار میدهند.از دلایل دیگری که حاکی از قانونی بودن امر مهاجرت است، میتوانیم به ماده به بعد قانون مدنی اشاره نماییم که در باب تابعیت بحث مینماید و قانونگذار این مهم را مورد اشاره قرار داده است. ضمن آنکه قانون وکالت مربوط به وکلای دادگستریبین مینماید که وکلا میتوانند در امور بین المللی مشاوره داده و وکالت نمایند و این موضوع نیز از سوی قانونگذار برای وکلا پیش بینی گردیده است.همچنین بحث جذب سرمایه گذار خارجی را مطابق قانون جذب و حمایت از سرمایه گذار خارجی را داریم که کاملا روشن صحه بر قانونی بودن مهاجرت میگذارد و بر اساس مقررات جاری کشور این بحث نیز مجاز میباشد.
مع الوصف؛امید است کلیه اشخاصی که تصمیم به انجام این امر مهم و حیاتی در طول زندگانی خویش مینمایند،با توجه به اهمیت موضوع ،مهاجرت را از طرق قانونی آن به انجام رسانند و هرگز تن به طرق غیر قانونی مهاجرت و مشاوره گرفتن از اشخاص غیر کارشناس و غیر متخصص در زمینه ی حقوقی ندهند و برای اینکه اشخاص بدانند که از چه طریق میتوانند مهاجرتی ایمن،قانونی و اصولی داشته باشند،بهترین راه گرفتن مشاوره از متخصصین،کارشناسان حقوقی و وکلای دادگستری در امر بین الملل میباشد ،تا توسط آنان به بهترین و اصولی ترین راه ممکن مهاجرت نمایند و موسسه بین المللی حقوقدانان آسیا، با افتخار اینکار را با تعهد و تخصص و البته جلب رضایت شما عزیز هموطن به انجام میرسانیم.
مهاجرت به کانادا
برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت برنامه های گوناگونی وجود دارد. قرار گیری در بهترین گروه و برنامه مهاجرتی به کانادا شرط اصلی موفقیت در اخذ اقامت است. به طور حتم از دوستان و یا نزدیکان خود شنیده‌اید که افرادی مدت‌های طولانی در انتظار دریافت اقامت کانادا هستند و در این حال گروهی نیز بسیار سریع موفق به مهاجرت به کانادا شده‌اند. اثر یک پرونده کامل و ناقص در همین مدت زمان انجام کار است. قوانین مهاجرت به کانادا و مدارک لازم به صورت ماهانه تغیر می‌نمایند و آگاهی از جدیدترین قوانین شرط لازم موفقیت است. از طرفی هر پرونده مهاجرتی شرایط خاص خود را دارد و ممکن است قابل استفاده برای فرد دیگر نباشد ما در سازمان مهاجرت کانادا اکسپرت مسیر مشکل و پیچیده تکمیل و پیگیری پرونده های مهاجرتی را به فرایندی ساده برای متقاضیان تبدیل نموده‌ایم.

شما در ابتدا می‌توانید برنامه های اصلی مهاجرت به کانادا را در این صفحه مطالعه فرماید. در صورتی که شرایط شما نزدیک به هر کدام است جهت بررسی دقیق‌تر فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل کنید. متخصصین ما پس از بررسی فایل شما، در صورت واجد شرایط بودن، مراحل تشکیل پرونده را در مشاوره اولیه توضیح خواهند داد. در این مرحله شما از طریق تلفن با وکیل رسمی و متخصص مهاجرت و مورد تایید دولت کانادا صحبت خواهید نمود. سپس در مرحله بعدی و پس از عقد قرارداد بین متقاضی مهاجرت به کانادا و سازمان مهاجرتی کانادا اکسپرت پرونده شما وارد مرحله تشکیل رسمی پرونده می‌گردد. در این مرحله پرسنل ما در سازمان مهاجرتی کانادا اکسپرت اقدام به تشکیل و تکمیل پرونده خواهند نمود. پس از دریافت مدارک و کنترل دقیق و تنظیم فرم‌ها، پرونده به اداره مهاجرت کانادا ارسال می‌گردد. پس از ارسال پرونده تا زمان دریافت ویزای کانادا، این سازمان با انجام پیگیری‌های لازم زمینه تسریع پرونده شما را فراهم خواهد نمود. سازمان خدمات مهاجرتی کانادا اکسپرت افتخار دارد که با در اختیار داشتن پشتوانه‌ای قوی از دانش، آگاهی و تجربه، تصمیم منطقی و آگاهانه شما را دست‌یافتنی و عملی سازد. برای انجام چنین تعهدی، ما مجموعه جامع و گسترده‌ای از خدمات مشورتی، مهاجرتی، حقوقی، تجاری، بانکی، شغلی و تحصیلی را در قالب مجموعه ای وسیع، کامل و یکپارچه در اختیار شما قرار می‌دهیم. از نظر ما هیچ تبلیغی بالاتر از صداقت با مشتری و رضایت ایشان نمی‌باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

برنامه ی سرمایه گذاری در استان کبک جهت اخذ اقامت دائم کشور کانادا به عنوان یکی از محبوب ترین و بهترین روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد . این روش به دلیل مزایایی که دارد همواره مورد توجه متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا قرار گرفته است.

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانی

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق کار آفرینی استانی به منظور توسعه و تولید اشتغال در کانادا با جذب سرمایه راه اندازی شده است و مخصوص افرادی است که دارای تجربیات مدیریتی در بخش های تجاری، کشاورزی و صنعت هستند و قصد دارند بر اساس تجربیات کاری خود بیزینس و کاری را در کانادا ایجاد نمایند.

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

مهاجرت از طریق نیروی متخصص کانادا براساس تجربه کاری، سابقه کار در کانادا، سابقه تحصیل در کانادا و امثال آن انتخاب می شوند. بیشتر افراد تحصیل کرده و متخصص از این روش برای مهاجرت استفاده می کنند.

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک ویژه مدیران، سرمایه گذاران و صاحبان مشاغلی است که سرعت و راحتی روش برایشان الویت دارد. در این روش در این روش متقاضی نیاز به دانستن و مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه ندارد و قادر خواهد بود در هر نقطه کانادا زندگی نماید. در روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک، که سریع‌ترین روش مهاجرت به کانادا نیز می‌باشد، متقاضی متعهد می‌گردد مبلغ ۲۲۰ هزار دلار کانادا را در اختیار دولت کانادا قرار دهد و در عوض هیچ گونه تعهدی پس از ورود به کانادا نخواهد داشت و خود و تمامی افراد خانواده قادر به کسب اقامت دائم و بدون هیچ‌گونه تعهد و شرط کانادا می‌باشند.
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک

بر اساس گزارش‌های بین‌المللی، کانادا یکی از محبوب‌ترین کشورها با بیشترین اعتبار در جهان است و این کشور امن و مدرن، کیفیت بالای زندگی در جامعه‌ای با اقوام مختلف و با هزینه زندگی مقرون به‌صرفه به مهاجران عرضه می‌کند. متقاضیان مهاجرت به کبک که در این برنامه پذیرفته می‌شوند، ویزای اقامت دائم کانادا را بدون قید و شرط دریافت می‌کنند ومی‌توانند بلافاصله شروع به زندگی، کار و انجام کسب‌وکار در هر نقطه از کشور کانادا کنند. فرزندان مهاجرین جدید برنامه سرمایه‌گذاری نیز می‌توانند فورا در کانادا شروع به تحصیل‌کرده و به‌عنوان دارنده اقامت کانادا (در مقایسه با دانش آموزان و دانشجویان خارجی) برای تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های محلی اقدام کنند.

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری در استان کبک متقاضیانی را تأییدصلاحیت می‌کند که دارای حداقل ۲ سال تجربه مدیریت تجاری تمام وقت در ۵ سال اخیر باشند. این تجربه مدیریتی باید شامل امور مدیریت، برنامه ریزی و کنترل منابع انسانی و مالی در یک شرکت یا سازمان باشد، مانند کسب و کارهای تجاری، کسب و کارهای حرفه‌ای(به شرطی که این کسب و کار خصوصی یا شراکتی دارای حداقل ۲ کارمند تمام وقت بوده باشد)، کشاورزی (مدیریت مزرعه)، دپارتمان یا آژانس‌های دولتی خارجی، سازمان‌های بینالمللی یا مدیریت صنعتی. مقامات سازمانهای مهاجرتی کانادا فقط تجربه مدریتی رامی‌پذیرند که به صورت قانونی انجام شده باشد و متقاضی دارای مجوز کار برای انجام آن بوده باشد. تجربه کاری بدون مجوز، واجد شرایط برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک نیست

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک
⦁    شرط اول
حداقل دارایی متقاضی و همسر (شامل املاک، حساب ها و بیزنس) بیشتر از ۱٫۶ میلیون دلار کانادا  (حدود ۳٫۵ میلیارد تومان) باشد
⦁    شرط دوم

دارا بودن حداقل ۲ سال سابقه بیزنسی به عنوان صاحب بیزنس ، مدیر رده بالای بیزنس یا پروانه مطب پزشکی فعال در ۵ سال اخیر
⦁    شرط سوم

سپرده گذاری غیرقابل برگشت ۲۲۰ هزار دلار کانادا در یکی از بانکهای مورد تایید استان کبک

مزیت‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌ گذاری
⦁    مزیت اول
متقاضی در صورت عدم تمایل به اقامت در کبک، به دلیل داشتن اقامت دائم می تواند به سایر استانها نقل مکان کند

⦁    مزیت دوم
دریافت اقامت دائم کانادا بدون تعهد و شرط سرمایه گذاری و ایجاد شغل و بیزینس در کانادا

⦁    مزیت سوم
عدم نیاز به مدرک تحصیلی و یا داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانی

یکی از روشهای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کانادا، برنامه مهاجرت از طریق کارآفرینی و سرمایه‌گذاری استانی برای تجار و مدیران دارای سابقه مدیریت و سرمایه به میزان تعیین شده است. این برنامه‌ها به دلیل توسعه اقتصادی و اشتغال زایی در کانادا و جذب سرمایه به وجود آمده‌اند. در این بخش بهترین برنامه‌های مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی و استانی  که می‌توانند متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری را برای برنامه‌های استانی خود (PNP) نامزد نمایند معرفی شده‌اند.

مهاجرت به کانادا از طریق استان پرنس ادوارد

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری برنامه استانی پرنس ادوارد فرصتی برای شهروندان خارجی فراهم می‌سازد تا از طریق جزیره پرنس ادوارد نامزد اخذ اقامت دائم کانادا شوند، به این شرط که در این جزیره سرمایه‌گذاری کرده و به طور فعالانه کسب و کاری را مدیریت نمایند.
برنامه مهاجرت به کانادا از طریق پرنس ادوارد فرصتی را برای متقاضیان مهاجرت به کانادا فراهم می‌سازد تا از طریق این شهر نامزد اخذ اقامت دائم کانادا شوند، به این شرط که در این جزیره سرمایه‌گذاری کرده و کسب و کاری را مدیریت نمایند. پس از اخذ پذیرش، متقاضی با مقامات دولت کانادا در پرنس ادوارد قراردادی را امضا می‌نماید. این قرارداد متقاضی را ملزم می‌کند که کنترل صد در صد یک کسب و کار را از طریق خرید یک کسب و کار موجود یا تأسیس یک کسب و کار جدید در جزیره به دست گیرد.
متقاضی باید شرایط قرارداد را برآورده سازد تا وثیقه ۲۰۰٬۰۰۰ دلاری به او بازگردانده شود. شرایط قرارداد بر اساس اهداف متقاضی که در طرح تجاری بیان شده‌اند خواهد بود. متقاضی موظف است شرایط برنامه مهاجرت به کانادا از طریق پرنس ادوارد را برآورده سازد، شروط حداقل میزان دارایی خالص و میزان سرمایه‌گذاری را داشته باشد و یک وثیقه قابل بازگشت مشروط به مبلغ ۲۰۰٬۰۰۰ دلار کانادا در حساب امانی بگذارد. از این مبلغ وثیقه، ۲۵٬۰۰۰ دلار پس از شش ماه اقامت در جزیره پرنس ادوارد مسترد خواهد شد. ۲۵٬۰۰۰ دلار دیگر پس از یک سال اقامت در جزیره و ۱۵۰٬۰۰۰ دلار باقی مانده پس از اینکه متقاضی شرایط قرارداد امانی را برآورده کرد به او بازگردانده خواهد شد.

شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق استان پرنس ادوارد:
⦁    شرط اول
داشتن حداقل ۶۰۰٬۰۰۰ دلار کانادا که از راه قانونی به دست آمده باشد
⦁    شرط دوم
۲۱ تا ۵۹ سال سن داشته باشد
⦁    شرط سوم
داشتن مدرک زبان آیلتس جنرال با حداقل نمره ۴ و حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
⦁    شرط چهارم
سرمایه‌گذاری  ۲۰۰٬۰۰۰ دلاری در این استان (قابل برگشت)
⦁    شرط پنجم
داشتن حداقل ۵ سال سابقه مدیریتی
مزیتهای مهاجرت به کانادا از طریق استان پرنس ادوارد
⦁    دریافت اقامت دائم به صورت مستقیم
⦁    بازگشت یک چهارم ودیعه قبل از انجام سرمایه گذاری، در صورت سکونت در استان
⦁    مبلغ پایین سرمایه گذاری
⦁    قابل بازگشت بودن ودیعه در صورت انجام سرمایه گذاری
⦁    سفر اکتشافی جهت آشنایی با استان، قبل از پرداخت ودیعه

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی منیتوبا

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی منیتوبا به منظور یافتن کارآفرینان ماهر و بازرگانان به منظور دریافت اقامت کانادا طراحی شده اند. با وجود تعدد برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق استانی، گزینه سرمایه گذاری از طریق برنامه استانی منیتوبا از جمله برنامه های است که شرایط بسیار خوبی برای متقاضیان اخذ اقامت کانادا دارد.
استان مانیتوبا یکی از بهترین برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی را ارائه میدهد. در این قسمت به مقایسه شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق این استان پرداخته شده است. برنامه مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی مانیتوبا فرصتی را برای متقاضیان مهاجرت به کانادا فراهم می‌سازد تا از طریق این شهر نامزد اخذ اقامت دائم کانادا شوند، به این شرط که در این استان سرمایه‌ گذاری کرده و کسب و کاری را مدیریت نمایند. پس از اخذ پذیرش، متقاضی با مقامات دولت کانادا در مانیتوبا قراردادی را امضا می‌نماید. این قرارداد متقاضی را ملزم می‌کند که کنترل صد در صد یک کسب و کار را از طریق خرید یک کسب و کار موجود یا تأسیس یک کسب و کار جدید در این استان به دست گیرد.
متقاضی باید شرایط قرارداد را برآورده سازد تا وثیقه ۱۰۰٬۰۰۰ دلاری به او بازگردانده شود. شرایط قرارداد بر اساس اهداف متقاضی که در طرح تجاری بیان شده‌اند خواهد بود. متقاضی موظف است شرایط برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا را برآورده سازد، شروط حداقل میزان دارایی خالص و میزان سرمایه‌گذاری را داشته باشد و یک وثیقه قابل بازگشت مشروط به مبلغ ۱۰۰٬۰۰۰ دلار کانادا در حساب امانی بگذارد. در ادامه به شرایط لازم و مزیت های مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا اشاره شده است.
یکی از مهمترین نکات مثبت استان مانیتوبا زندگی مقرون به صرفه و فعال در این استان است زیرا در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ کانادا، قیمت مسکن در شهرهای مانیتوبا بسیار مناسب است. همچنین در مقایسه با سایر استان های کانادا، استان مانیتوبا دارای بهترین سیستم درمان عمومی می باشد. سیستم آموزشی استان مانیتوبا برنامه های با کیفیت بالا که شامل تمام شاخه های علمی، هنری و ورزشی می باشد را عرضه می نماید. بطور کلی، مانیتوبا محل امنی برای زندگی، تحصیل و کسب خانواده ها و به ویژه مهاجران خارجی است.

شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا:

⦁    شرط اول
حداقل دارایی به ارزش ۳۵۰٬۰۰۰ دلار کانادا
⦁    شرط دوم
توانایی سرمایه‌گذاری به ارزش ۱۵۰٬۰۰۰ دلار کانادا برای خرید یا سرمایه‌گذاری در کسب و کاردر مانیتوبا
⦁    شرط سوم
دارا بودن حداقل ۳ سال سابقه موفقیت آمیز مالکیت تجاری و مدیریت
⦁    شرط چهارم
پرداخت ۱۰۰٬۰۰۰ دلار کانادا به عنوان ودیعه به دولت مانیتوبا، برای تضمین اینکه شما درمانیتوبا زندگی خواهید کرد
⦁    شرط پنجم
انجام یک سفر برای بازدید از مانیتوبا به مدت حداقل ۷ روز برای بررسی فرصتهای تجاری و کیفیت زندگی در مانیتوبا

مزیتهای مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا

⦁    دریافت اقامت دائم به صورت مستقیم
⦁    مبلغ پایین سرمایه گذاری
⦁    قابل بازگشت بودن ودیعه در صورت انجام سرمایه گذاری
⦁    سفر اکتشافی جهت آشنایی با استان، قبل از پرداخت ودیعه
مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری برنامه استانی بریتیش کلمبیا مختص کار آفرینان با سابقه ای است که آماده سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا هستند و می‌ خواهند فعالانه کسب و کاری را در آنجا مدیریت نمایند. در صورت پذیرفتن درخواست شما، ویزای اقامت دائم کانادا برای شما و افراد خانواده تان صادر خواهد شد.
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری برنامه استانی بریتیش کلمبیا مختص کار آفرینان با سابقه ای است که آماده سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا هستند و می‌ خواهند فعالانه کسب و کاری را در آنجا مدیریت نمایند. در صورت پذیرفتن درخواست شما، ویزای اقامت دائم کانادا برای شما و افراد خانواده تان صادر خواهد شد که به شما امکان زندگی و کار کردن در کانادا را می دهد.
در تاریخ ٢ جولای ٢٠١۵ دولت بریتیش کلمبیا طرح جدید و بهبود یافته مهاجرت از طریقکارافرینی به استان بریتیش کلمبیا را معرفی کرد. روش مهاجرت کارافرینی به استان بریتیش کلمبیا BC PNP entrepreneur immigration stream  کارآفرینان با تجربه‌ای که آماده سرمایهگذاری و اداره فعال یک بیزینس در استان بریتیش کلمبیا باشد را جذب می‌نماید. کارآفرینان در این برنامه باید حداقل دارای ۶۰۰ هزار دلار کانادا سرمایه اولیه باشند که این سرمایه را از راه‌هایقانونی به‌دست آورده‌اند. همچنین متقاضی کارافرینی در استان بریتیش کلمبیا باید پس از ورود به بریتیش کلمبیا حداقل ٢٠٠ هزار دلار در بیزینس مورد نظر سرمایه گذاری نماید. این برنامه در حال حاضر به نحوی است که متقاضیان مهاجرت به کانادا باید در سیستم آنلاین اداره مهاجرت ثبتنام کرده و بر اساس سن و تحصیلات و مهارت انگلیسی و دارایی مالی و تجربه بیزینس و تجاری و همچنین سفر قبلی به استان بریتیش کلمبیا امتیاز بگیرند. متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دریافت کنند از آنها مانند سیستم اکسپرس اینتری برای اقدام دعوت به عمل خواهد آمد. این افراد نامه‌ای بهعنوان ITA که همان دعوت نامه می‌باشد را دریافت خواهند کرد و پس از آن مدارک تکمیلی رابایددر فرصت ۴ ماه  ارائه نمایند. در اینجا نکات کلیدی طرح مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا از طریق کارافرینی و بیزینسی را مرور می‌کنیم.

بریتیش کلمبیا  غربی‌ترین استان کانادا و در کنار اقیانوس آرام جای دارد. مرکز استان ویکتوریا و بزرگ‌ترین شهر آن ونکوور است. بریتیش کلمبیا با داشتن مناطق زیبای طبیعی (۶ پارک ملی) نزدیک به ۴ میلیون نفر را در خود جای داده‌است. مساحت این استان به اندازه جمع مساحت فرانسه، آلمان و هلند است. ونکوور بر خلاف دیگر مناطق کانادا آب و هوایی ملایم دارد و خبری از زمستانهای سرد در آن نمی‌باشد. مناطق ساحلی این استان دارای آب و هوای معتدل و بارانی می باشد. میانگین دمای سالیانه در بیشتر شهرهای پرجمعیت این استان بالای ۱۰ درجه سانتیگراد می باشد. پرجمعیت‌ترین شهر استان، ونکوور،که یکی از سه شهر ممتاز جهان می‌باشد.   سالانه در حدود ۳۵۰۰۰ نفر مهاجر وارد این استان می‌شوند و در کل مهاجرین بخش مهمی از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند. درحقیقت یک سوم جمعیت ونکوور خارجی هستند.
این برنامه برای افراد با تجربه و مدیران و صاحبان بیزینس که دارای سرمایه کافی و نقد هستند و می خواهند بیش از یکسال در بریتیش کلمبیا BC اقامت گزینند مناسب می باشد. این افراد باید در یک بیزنس جدید یا با سابقه قبلی سرمایه گذاری نمایند و یک فرد مقیم کانادا را به استخدام خود درآورند و به صورت مستمر در مدیریت روزمره آن حداقل به مدت یکسال دخالت داشته باشند تا بتوانند واجد شرایط این برنامه BC Provincial Nominee Program’s – PNP  گردند.
شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا:

⦁    شرط اول
تجربه مالکیت کسب و کار یا مديريت به مدت ۳ سال در ۵ سال گذشته
⦁    شرط دوم
دارایی منقول و غیرمنقول به ارزش حداقل ۸۰۰٬۰۰۰ دلار کانادا
⦁    شرط سوم
تعهد به سرمایه‌گذاری حداقل ۴۰۰٬۰۰۰ دلاری برای ایجاد یا خرید یک وکسب و کار در شهر ونکوور
⦁    شرط چهارم
كسب و كار پیشنهادی باید قابلیت ايجاد حداقل سه شغل جديد در شهر ونکوور را داشته باشد
⦁    شرط پنجم
انجام يك سفر براي بازديد از شهر ونکوور به مدت حداقل ۷ روز برای بررسي فرصتهاي تجاري و كيفيت زندگي در این شهر