موسسه بین المللی حقوقدانان آسیا | دفتر وکالت امروز ۱۳۹۶/۰۷/۲۵

آشنایی با حرفه مشاور حقوقی

 مشاور حقوقی

 مشاور حقوقی برای وکیل مدافع به عنوان یک حامی در یک دفتر وکالت  حضور پیدا می کند. مشاور حقوقی با کمک تحقیق، تهیه پیش نویس اسناد قانونی، مصاحبه با شاهدان و تهیه نمایشگاه ها، آنها را برای آزمایشات، جلسات دادرسی و سایر اقدامات قانونی آماده می کند. گاهی اوقات مشاور حقوقی به عنوان دستیارهای قانونی  نیز شناخته می شود.

آمار اشتغال

بر اساس آماری که برای ایالات متحده آمریکا منتشر شد در سال ۲۰۱۲ تعداد  ۲۷۷۰۰۰به عنوان مشاور حقوقی  وجود دارد در اکثر مشاغل  در ایالات متحده  شرکت های حقوقی می باشند.

مشاور حقوقی

 مشاور حقوقی

الزامات آموزشی

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که یک حرفه خاص را دنبال کنید، باید اطمینان حاصل کنید که شما مایل به انجام الزامات آموزشی که به شما امکان می دهد که یک کار ابتدایی را  شروع کنید . اگر پیشرفت حرفه ای برای شما مهم است، شما همچنین باید  آنچه که به حرفه ای شدن شما در این زمینه کمک خواهد کرد را کشف کنید.اگر شما می خواهید  یک مشاور حقوقی بشوید یک راه حل وجود دارد.اگر هنوز  در دانشگاه تحصیل نکرده اید، می توانید در رشته کارشناسی یا مدرک تحصیلی در رشته های تحصیلی  مر بوط به رشته حقوق ثبت نام کنید. که این دوره چهار ساله می باشد و اگر خواستید تا به مقطع دکتری ادامه تحصیل دهید.

ملزومات دیگر

برخی مهارت های خوب، و یا ویژگی های شخصی، کمک خواهد کرد که شما را در این زمینه موفق تر باشید.مهارتهای  درک مطلب  به شما این اجازه را می دهند  اگر با حجم  بسیار زیادی از مطالب نوشته شده م روبرو شدید از پس آن برآیید.شما باید مهارتهای گوش دادن و صحبت کردن قوی داشته باشید تا با وکلا و مشتریان ارتباط برقرار کنید. از آنجا که تهیه پیش نویس اسناد قانونی قسمت بزرگی از این کار است، شما همچنین نیاز به مهارت های نوشتن خوب دارید. توانایی تفکر انتقادی به شما امکان می دهد تا راه حل های مربوط به مشکلات را ارزیابی کنید و یکی از بهترین  های شانس کاری را انتخاب کنید. از آنجا که شما اغلب با مقررات سختگیرانه برخورد می کنید، باید بدانید که چگونه زمان خود را به خوبی مدیریت کنید.

مشاور حقوقی

 مشاور حقوقی

چشم انداز کار

چشم انداز شغلی برای  مشاور حقوقی عالی است. پیش بینی می شود اشتغال در این شغل تا سال ۲۰۲۲ سریعتر از سایر مشاغل رشد کند.

 در یک روز کاری مشاور حقوقی چه کارهایی می تواند باشد, اینها بعضی از وظایف معمولی از این حرفه می باشند :

    درخواست و پاسخ به کمک در آماده سازی اسناد قانونی مانند استدلال،  فراخوانی ، قرارداد و موافقت ها ارائه مداوای مورد دعوای دادگستری و سازماندهی موارد برای ارائه دادگاه انجام تحقیقات قانونی و تجزیه و تحلیل سند ارتباط با مشتریان، تنظیم کنندگان، ارائه دهندگان پزشکی و احزاب مخالف

اینها اطلاعاتی مختصر در باره این بود امیدوارم  از مطالعه آن لذت برده باشید.